Piękny ogród, słoneczne okna

Piękny ogród, słoneczne okna

2,83 / 6 głosów

Pięknie zagospodarowany teren to idealne rozwiązanie w małym mieszkaniu. Nadaje wnętrzu prawdziwego blasku. To także sprawia, że ​​jest to atrakcyjne miejsce do jedzenia lub picia. Planując ogród, musimy jednak wziąć pod uwagę jego naturalne otoczenie. Ważne jest, aby wybierać rośliny, które nie wymagają zbytniej pielęgnacji.

Jakie są najważniejsze parametry architektury ogrodowej?

Najważniejszym parametrem ogrodu zaprojektowanego i zbudowanego zgodnie z założeniami architektonicznymi jest jego wygląd. Rośliny powinny być jednolite, symetrycznie ułożone i pozbawione asymetrii. Jest to idealne środowisko do naturalnej wentylacji, które zapewnia optymalną wilgotność i optymalną przepuszczalność światła.

Dość ważny jest też dobór odpowiednich sadzonek, czyli drzew i krzewów, z których zostanie zbudowana architektura ogrodowa. Jest to szczególnie ważne w przypadku odmian karłowatych, które nie będą miały dużego zastosowania na w pełni zagospodarowanej przestrzeni, ale sprawdzą się w skromnej oprawie ogrodowej.

Bardzo ważną zmienną przy wyborze architektury ogrodowej jest jej lokalizacja. Powinien znajdować się jak najbliżej istniejącego placu zabaw, a jeśli to możliwe, także narożnika, w którym powstanie ogród. Bardzo odległym i dość odległym miejscem jest sama budowa, np. kilkaset metrów. To ważne zalecenie architekta, ponieważ ogród można wznieść tylko z miejsca pierwotnego nasadzenia, a jego wysokość nie powinna przekraczać pięciu metrów.

Ogród może być pomieszczeniem schludnym i zadbanym. Może być również bardzo ciekawą ozdobą mieszkania lub mieszkania. Ogród może również pełnić rolę dekoracyjną lub lekko dekoracyjną.

Świetnym wykorzystaniem placu jest taras z roślinami. Ta technika ma podstawową właściwość polegającą na tym, że można zaaranżować cały taras w liczne wzory, co nadaje pomieszczeniu cały klimat. Możesz także zaaranżować taras w nowoczesnych formach geometrycznych lub stworzyć zacieniony blat. Fakt, że taras można wykorzystać jako naturalne przedłużenie placu zabaw, również czyni ten obszar wyjątkowym. Możesz dodać rośliny do architektury ogrodowej tylko poprzez wybór odpowiednich gatunków roślin.

Obszar ten jest również idealnym miejscem do sadzenia roślin. Tutaj jest bardzo wilgotno i trudno jest uprawiać rośliny z bardzo suchymi rękami. Najlepiej sadzić rośliny w odpowiednim miejscu, które jest narażone na niekorzystne warunki glebowe.

Pożądane jest sadzenie kwiatów lub innych roślin w okolicy domu, abyśmy mogli obserwować, jak się rozwijają lub jak ogrodnik zakłóca ich obecność.

Komentarze

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *